Dny, kdy jsme mohli vyběhnout jen v saku už jsou pryč. Ať chceme nebo ne, ani trenchcoat už nás nezachrání. Je čas sáhnout po kabátu. Pokud se rozhlížíte po novém, mohlo by se vám těchto pár tipů hodit.

Stále se opakuji, ale nejlepší volbou a favoritem je SuitSupply, kde za přijatelnou částku pořídíte kabát z kvalitního materiálu a dobrého střihu. Na jejich dvouřadý béžový kabát nedám dopustit. Střihem jsem mu zatím konkurenci nenašel.

Všechny kabáty: SuitSupply

Pokud se díváte spíše po značce, nebo vám stylem SuitSupply nesedí, další dobrou variantou je Mr.Porter. Zde najdete kabáty více značek a stylů, nejen ty formální. Na podobném principu (ne však se všemi “bonusy”, které Mr.Porter nabízí) funguje i Farfetch.

Béžový kabát AMI – Kabát navy Boglioli – Šedý kabát Hardy Amies (vše Mr.Porter)

Máte-li limitováný rozpočet, nebo si v tuto chvíli investici do kvalitního vlněného kabátu nemůžete dovolit, doporučuji se podívat na Mango nebo Topman. Těch pár, které jsem od těchto značek měl, vypadaly o dost lépe než od kokurenčních značek v podobné cenové relaci.

Další volbou, pokud hledáte opravdu něco speciálního, jsou kabáty na míru, tedy ty bespoke (v tomto případě se jedná o nejlepší, ale nejnákladnější volbu). U nás se označení “na míru” používá mylně pro měřenku (made-to-measure). Pokud to vaše postava opravdu nevyžaduje nebo nehledáte něco speciálního, měřence se raději vyhněte. I když je tu nespočet “salónů” a firem, které měřenku (made-to-measure) nabízí, kabáty bohužel moc neumí a nemají pěkné střihy. Jedinou vyjímkou by mohl být snad LeoMacenauer, který k měřence přistupuje trochu odlišněji. Avšak jistota je vybrat hotový kabát konfečkní velikosti, u kterého víte, jaký má střih a jak přesně vypadá. A pokud si přeci jen úpravy žádá, nebo jste perfekcionisti jako já, vemte jej ke krejčové. Přijde vás to na pár stovek navíc a kabát bude sedět tak, jak má.

Na závěr se pojďme inspirovat kabáty na míru. Těším se dne a návštěvy jednoho z takových krejčovství… Ale prozatím zůstávám u konfekce.

Camel wool80/cashmere20 double breasted coat #비앤테일러 #bntailor #bespoke #handmade #Corea #Korea #Seoul #doublebreastedcoat

Fotka zveřejněná uživatelem B&TAILOR Bespoke Seoul (@bntailor),

Loro Piana cashmere overcoat for @perfettobenedetto ✂️

Fotka zveřejněná uživatelem Tofani Napoli (@tofaninapoli),

Related Posts