Cenově dostupnější rámové boty
– aktualizováno

Nejznámější rámovou botou (doufám, že tento typ už netřeba vysvětlovat) je u nás jednoznačně Loake. Není tomu dlouho, co jsme si mohli povšimnout propagace cenově dostupnější, české značky a to převážně prostřednictvím recenzí v příspěvcích několika českých “blogerů”. Z jejich závěrů by se mohlo zdát, že se v poměru cena-výkon jedná o kvalitní obuv. Avšak ve stejné nebo podobné cenové kategorii můžeme najít rámové boty nabízející nejen mnohem kvalitnější zpracování a materiály, ale především vzhled a tvar. A některé z nich dokáží bez problému konkurovat i Loakům. 

Berwick

www.gentlemanstore.cz (oficiální stránka – berwickshoes.com)

Novinka u nás! Výborné boty v poměru cena-výkon. 

Španělská značka, kterou před nedávnem začali nabízet pánové z obchodu Gentlemanstore. Rozchází se snadněji než například jejich španělská konkurence Meermin, mají širší kopyto a tím jsou pohodlnější pro nošení. Aktuálně nabízejí 12 základních modelů, které si můžete objednat online nebo si je přímo prohlédnout a vyzkoušet v jejich kamenné prodejně. Renovace je možností s objednávkou na prodejně a vychází na 1800,- Kč. 

Meermin

www.meermin.es

Robinův tip! Nejlepší boty v poměru cena-výkon. Skvělá a kvalitní obuv, nejen pro start s rámovkami.

Španělská značka z Malorky, která se stala během krátké doby velice oblíbenou. Kromě klasických kolekcí nabízí také tzv. “made-to-order” kolekce, jež mohou zaujmout odlišnými styly, tvary a materiály (předobjednáte si určitý typ a pokud se dosáhne požadované částky, jde vámi vybraný model do výroby). V připadě značky Meermin máte možnost si také nechat po nějakém čase boty renovovat. Renovace vychází na 75 euro a je hotová do 45 dní.

Shoe Passion

www.shoepassion.eu

S touto značkou prozatím nemám vlastní zkušenosti. Velmi dobrá kvalita v poměru cena-výkon.

Berlínská značka, která nabízí opravdu širokou škálu typů. Boty se vyrábí také ve Španělsku. Renovace této obuvi je dočasně pozastavena z důvodu rekonstrukce dílny. Cena není pevně stanovena, záleží na tom, co se na obuvi bude opravovat.

Velasca

www.velasca.com

Na trhu mladá značka založena Enricem Casati a Jacopo Sebastiem, vyrábí v Itálii. Značka sází na kvalitní propagaci skrze sociální sítě a spolupráci s osobnostmi pánské módy, jako je například Fabio z “The Bespoke Dudes”. V tomto případě by vás mimo jiné mohlo zaujmout poštovné zdarma, a to i při vrácení či výměně. Kvalita by měla být mírně horší, než u výše zmíněných značek. Velasca v tuto chvíli renovaci bot nenabízí z důvodů jejich malé výroby a vysokých nákladů s ní spojených.

Dále stojí za zmínku:

Francouzské Lodingwww.loding.fr
Britské Herring – www.herringshoes.co.uk
Španělské Crownhillwww.crownhillshoes.com

(Pozn.: Výše zmíněnou českou značku záměrně nejmenuji, netřeba ji dělat reklamu, kterou si nezaslouží).

Pro tento článek plánuji pokračování, v němž se podíváme na obuv vyšších cenových kategorií. Stejně tak můžete očekávat i vývoj tohoto článku, rozšíření značek, více informací, poznámek …

Related Posts