Dnes trochu jinak

 

Pokud jste si mysleli, že jsem zapomněl na můj post věnovaný hudbě, není tomu tak. Dnes však trochu jinak… Nečeká vás soundcloud playlist, ale spíše seznam interpretů a skladeb, které v poslední době vyšly, které mě zaujaly nebo ke kterým mám vztah a vzpomínky.

Prvním z interpretů je jednoznačně Common, který na začátku měsíce vydal své další album. Vždy si jeho jméno spojím se vzpomínkami na jeho album Be, rok 2005 a dlouhá rána v “odstavkách” (DKV – depu kolejových vozidel), snažíc se něco vyfotit, naplánovat nebo podniknout (ano, graffiti). Kolikrát mě asi právě toto album ve sluchátkách při těchto situacích doprovázelo …

Vysamplovaný podkres tohoto songu mě navíc vrací zpět do Paříže, naše první výlety “na interrail” (ano, graffiti) a Dimitri From Paris!

Další album, které vyšlo na konci minulého měsíce a rozhodně stojí za zmínku, je od dvojice Knxwledge a Anderson .Paak pod názvem NxWorries – Yes Lawd! Anderson .Paak, jeho příběh a hlas, je něco co se poslouchá skvěle a samo. Jejich předchozí singly jsou stejně tak dobré (pokud se chceš dostat do absolutní pohody, pusť si live session – Suede a Link up) jako jeho album.

Alicia Keys. Po několika letech vydala na začátku tohoto měsíce nové album. To, že přestala nosit make-up, to, že dělá vše pro to, aby její pleť vypadala dobře (upravený jídelníček, péče o pleť…), ale hlavně její černobílý portrét – obal tohoto alba?! Ach.

Posouváme se trohu jinam. Můj oblíbený Mayer Hawthorne. Tolikrát už jsem slyšel jeho cover na “I left my heart in San Francisco” (video a ten jeho “feeling”) od Tony Bennetta, skladby napsané v roce 1953 … Stejně tak jeho Barber shop quartet! Navíc vinylová deska ve tvaru srdce, kterou vlastním? Nádhera.

Poslední, koho bych dnes rád zmínil, je The Weeknd. Jen jsem jeho aktuálnímu albu stále nepřišel na chuť a to jsem se mu přes víkend snažil dát několik šancí … Kde je “vibe” prvních singlů, např. Loft music nebo mixtapu House of Balloons (2011)? Wicked Games? Které mě hned od jejich zveřejnění doprovázely a navozovaly skvělou atmosféru po mých “dekadentních” (bad boy’s behaviour) chvílích?

To už nové album slovenského rapera Pil Cho má mnohem lepší vibe. K tomu naše propojení, mé LOST…

 

A tak mě pěkně utekla cesta zpět z Brna do Prahy … A pokud máte chvíli, proklikejte i všechny odkazy (podtržené tučně).

 

Přeji vám pěkný večer.