12. týden / 2018

Zima byla dlouhá. Letos jsem po deseti letech jsem zase vyrazil na hory (o tom ale až jindy, mezitím se můžete podívat na připnuté Instastories na mém profilu). Zima pro mě znamená i to, že je víc prostoru chodit do kina.

Mimo jiné jsem si nenechal ujít třeba premiéru Black Panther. Také jsem přijal pozvání na předpremiéru snímku Red Sparrow, na který jsem se docela těšil, celkový dojem mi ale trochu pokazil stylizovaný ruský akcent všech herců.

Přes zimu stihnu vidět taky výrazně větší množství seriálů než přes rok. Správně – Netflix & Chill v tom pravém slova smyslu. Sledoval jsem německý Dark, další série Black Mirror, End of the Fucking World ale také pár episod z další série Easy, která patří mezi mé oblíbené.

HM a spor s graffiti a streetart umělci …
Kauzy okolo H&M se v poslední době objevují často. Nejčerstvější z nich způsobil virálně se šířící screenshot, ve kterém se psalo o žádosti řetězce u federálního soudu v New Yorku, aby jakákoliv neoprávněná a nelegální umělecká díla, jako je street art a graffiti, nebyla chráněna autorským právem, a tak mohla být použita značkou bez jakéhokoliv nároku umělce. Naštěstí se zdá, že to není úplně jednoduché. Dobře tuto kauzu shrnuli v magazínu Dazed.

Sigma a jejich nové objektivy pro Sony
Ti, kteří mě znají přes fotografii, ví, že nejraději fotím s foťákem Canon. Mohli si ale všimnout i toho, že kromě fotky jsou mojí další zálibou a prací pohyblivé obrázky. Canon ale bohužel z mého pohledu vývoj propojení zrcadlovek a videa tak trochu zaspal, proto jsem musel sáhnout do portfolia značky Sony. Také tady mám ale trochu problém s objektivy pro jejich “bezzrcadlovky”, ty dobré jsou opravdu drahé. Avšak společnost Sigma přišla nedávno s novinkou, na konci jara spustí prodej svých Art objektivů pro Sony. Pro mě tato zpráva znamená, že po několika letech možná přejdu co se týče focení k jiné značce než Canon. Například jejich nový foťák Sony a7 III je za nabízenou cenu skvělý. www.cinema5d.com

Dny, kdy jsem jak divý tiskl své návrhy na trička jsou pryč, co mě ale potěšilo je Print Bar, personalizovaný potisk triček od značky Levis mají už i v Praze na Václaváku. Nen to tak  dlouho, co jsem si plánoval, že se pro jedno takové musím stavit v Berlíně, tak teď už nemusím.

Právě probíhá hodinářský veletrh Baselworld, kde hodinářství představují své nové produkty a inovace. V příštích týdnech tak můžete očekávat i několik poznámek ze světa hodinek www.baselworld.com.

 

A to je pro tento týden vše! Krásný den,
RobinPotřebujete zapracovat na vašem stylu? Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu? Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!