38. a 39. týden / 2017

Zenith Defy lab
Opět začnu novinkami ze světa hodinek, švýcarská značka Zenith představila nový model s názvem Defy lab, který disponuje novým inovativním mechanický strojkem, s oscilačním systémem na vysoké frekvenci 15hz je nejpřesnějším mechanickým strojkem na světě (běžná frekvence mechanického strojku je od 2,5 do 5hz). Hodinky by měly zůstat natažené až 60hodin. Jejich pouzdro je tvořeno z inovovaného materiálu Aeronith, který je o 60 procent lehčí než běžně využívaný titan. Více informací zde.

 

Carrolinum – Umění času
A v hodinářském průmyslu ještě chvíli zůstaneme. České hodinářství a klenotnictví Carollinum uspořádalo v Trojském zámku výstavu Umění času. Na press akci představilo 12 značek, které nabízí, a jejich novinky. Na uvedení výstavy nechyběli ani zástupci vystavených značek. Rodinná firma Carollinum tak zahájila tradici, kterou plánuje psát spolu se svou historií.

 

Apple Watch
Trhem s hodinkami v poslední době otřásla společnost Apple. Výrazně to pocítila především společnost Fossil Group, vyrábějící hodinky módních značek jako Michale Kors, Armani, DKNY, Burberry, Marc by Marc Jacobs nebo Diesel. Ta proto musí bojovat s velkými ztrátami a reagovat tak na trend v hodinářství, kterým jsou podle slov CEO Fossil Group technologie. Jednotlivé značky proto postupně přicházejí s vlastními chytrými hodinkami, které se snaží propagovat hlavně za pomocí influencerů.

Přesto si myslím, že není nad to, mít na ruce klasické pěkné hodinky. Hezký a funkční doplněk s historií a s příběhem. Všechny ty stejně vypadající hloupé “chytré” hodinky si můžeme nechat do posilovny a na jiné sportovní aktivity.

A zpět k módě.
Módní značka Wood Wood stylově slaví patnácté narozeniny. Při této příležitosti připravila kolekci ve spolupráci s britskou značkou Barbour. Na celou kolekci se můžete podívat zde.

U nás si ji ale bohužel v kamenné prodejně nezakoupíte. Nezbývá než nákup online.

Značka Ermenegildo Zegna pokračuje v kampani “Defining Moments” s hercem Robertem De Niro a tanečníkem Benjaminem Millepied. Podívejte se na video níže. Celou kampaň pak naleznete na oficiálních stránkách.

A to je pro tento týden vše! Krásný den,
RobinPotřebujete zapracovat na vašem stylu? Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu? Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!