40. a 41. týden / 2017

Vacheron Constantint
Švýcarská hodinářská značka Vacheron Constantint představila dva nové modely hodinek s kompletním kalendářem. Historiques Triple Calendrier 1942 a 1948. Jejich starobylý vzhled esteticky připomíná podobu ikonických modelů ze čtyřicátých let. Funkce kalendáře, mechanický strojek s ručním nátahem, kulaté pouzdro a ciferník odkazují na typické komplikace a styl značky této éry.

Instagram
Živé vysílání na Instagramu nemusím představovat. Instagram ale právě testuje funkci, kde do živého vstupu můžete pozvat někoho dalšího. To by otevřelo velmi zajímavé možnosti živého vysílání na této platformě.

Shadowban. Víte co to znamená? Pokud vaše příspěvky nejdou dohledat například přes hashtag nebo mají menší dosah a vy sami pociťujete menší odezvu než obvykle ať už v zobrazení, počtu lajků či komentářů nebo vám dokonce ubývají followers, může to znamenat, že právě vás i tato “blokace” postihla.
Více zde: Odkaz 1, Odkaz 2, Odkaz 3.

 

Baťa a press trip
Společnost Baťa uspořádala terénní konferenci pro několik vybraných novinářů, vzala je do Zlína. V Baťově vile nastínila cíle značky, a navíc zopakovala samotnou historii Tomáše Bati a jeho společnosti. Poté následovala návštěva závodu v Dolním Němčí, který v České Republice pro obuvnickou firmu Baťa vyrábí. Zde jsme si mohli projít a sami vyzkoušet každý krok závodní výroby obuvi, od vyřezání tvarů nožnicemi, šití, tvarování až po finální zabalení do krabice.

Při této příležitosti jsem dostal také jeden pár z podzimní/zimní kolekce, který se chystám po běžném nošení porovnat v článku s obuví a značkami, které rád nosím a doporučuji jednak zde na blogu (viz tento článek o dostupných rámovkách), ale také svým klientům. Sám jsem zvědavý, jak si budou stát v poměru cena-výkon. (Jejich cena je 2.399,-).

Erdem x H&M
Módní řetězec H&M přichází s další spoluprací, která bude do obchodů a online uvedena 2. listopadu. Letos se H&M  pro vytvoření designérské kolekce spojilo se značkou Erdem, pro kterou to bude mimo jíné první pánská kolekce vůbec. Spolupráce odráží vzory typické pro Erdem, výrazné jsou hlavně květinové potisky, a obsahuje různou škálu produktů od košil, svetrů a mikin přes oblek až po pyžamo. Podívejte se, co bych z této kolekce vybral a doporučil.

Podzim volá po kožené bundě
Krom baloňáku neboli pršipláště rozhodně není na škodu mít v šatníku pro volnočasové aktivity i takovýto kousek…

A to je pro tento týden vše! Krásný den,
RobinPotřebujete zapracovat na vašem stylu? Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu? Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!