37. týden / 2017

Panerai green dial
Italská značka hodinek Panerai představila limitovanou kolekci tří modelů v zajímavé barevné kombinaci. Tmavě zelený ciferník zasadili do stříbrného pouzdra v kombinaci s hnědým řemínkem. Kolekce vychází z modelů Radiomir, Radiomir 1940 a Luminor 1950. Více na oficiální stránce
paneraigreendial.com

Radomir – Radomir 1940 – Luminor 1950

Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Na začátku záři v Praze proběhl další týden módy – Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Mimo několika českých a slovenských návrhářů tam představila svoji kolekci i značka Blažek (a to již po druhé). Je znát, že značka prošla velkými změnami a prodělala posun, avšak prezentace kolekce na přehlídce (která mě opět mile překvapila) je diametrálně odlišná od běžné prezentace značky, která se stále drží stejného zvláštně zaběhnutého formátu.

Při příležitosti FW představil svoji knihu s názvem “Because of fashionJakub Feranec. Kniha se soustředí na český streetstyle a osobnosti v tomto oboru. Jakubovy fotky jsou ale “nedotažené” a bohužel i zde chybí  jeho osobitý styl fotky. Navíc není zřejmé, co přesně by měla tato publikace sdělit, ale jak se říká: tisíc lidí, tisíc chutí. Věřím, že si svoji oblibu najde.

Pokud vás baví publikace se streestyle fotografiemi, doporučuji knihy od Scotta Shumana – The Sartorialist, kterého mohu označit za pana streetstyle fotografa. Jeho cit pro kompozici i celkovou náladu fotografie je skvělý (odkaz zde).  Stejně tak bych vám rád doporučil australský projekt Men In This Town, jejich časopis nebo knihy.

Because of Fashion – The Sartorialist – Men in This Town

Instagram spustil na začátku léta funkci, která jasně identifikuje placenou (sponzorovanou) reklamu a propagaci spoluprací mezi značkou a umělcem, influencerem nebo blogerem. V příspěvcích se tak může (a mělo by) objevovat “paid partnership with”. Stejná pravidla platí i pro Instagram Stories. Dobrým příkladem bylo nedávné vyhlášení ceny GQ Men of the Year, kterou sponzorovala značka Hugo Boss. U většiny influencerů, kteří událost promovali, se tak toto označení objevilo pod názvem jejich účtu. Instagram tak reaguje na různé stížnosti a poznámky, kdy označení pod hashtagem u sáhodlouhého popisku není zcela jasné a transparentní.

A když už se bavíme o Instagramu:

  • Víte, že se na Stories můžete dívat i v prohlížeči Chrome na vašem počítači? Použijte tento add-in.
  • Jak nahrát prostředí iPhone a třeba také Stories vašich klientů? iPhone (kde máte zapnuté AirPlay Mirroring) propojte s Macem, spusťte aplikaci Quick Time Player, z nabídky v liště zvolte nové nahrávání a namísto kamery z počítače vyberte váš iPhone.
  • Novinkou je možnost nahrávat obrazovku iPhonu přímo v telefonu. Tuto funkci najdete pod: Ovládací centrum – Úpravit ovládací prvky – Záznam obrazovky.

Byl podzim, byl podzim, byl podzim … 🎶
Ať chceme nebo ne, je tu podzim. A k podzimu neodmyslitelně patří trenchcoat neboli pršiplášť. Kde se po něm letos poohlédnout?Potřebujete zapracovat na vašem stylu? Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu? Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!