Zelenou barvu nejčastěji vídáme na bomberech a parkách společně s černou nebo tmavě modrou případně s džínovinou. Jedná se o univerzální prvky, které se dají dobře kombinovat. Dnes se však na zelenou barvu podíváme trochu jinak. Také zelená se hodí do šatníku, jelikož může osvěžit běžné kombinace modré a šedé. Je však zapotřebí dbát na několik pravidel, vhodně kombinovat a v neposlední řadě vědět, pro jakou příležitost tuto barvu nosit.

Nejdůležitější je dobře zvolená látka. V případě této barvy bych doporučil bavlnu, len nebo len s příměsí dalších látek. Vyhněte se vlněnému obleku. Pokud vyberete bavlněný oblek nebo separátní sako, poslouží vám spíše pro volnočasové, méně formální aktivity. V případě lněného obleku či saka půjde vytvořit rovněž formálnější outfit.

A dostáváme k samotné kombinaci. Musíme dbát na to, abychom celkový vzhled nepřekombinovali. Hlavně v tomto případě je opravdu dobré myslet na to, že méně je více.

Jak jsem již zmínil, nejčastějii se zelená kombinuje s černou či tmavě modrou. My si dnes ukážeme, jak nosit zelenou s béžovou a hnědou.

Pro první dvě varianty jsem využil bavlněný dvouřadý oblek. Ten bych s ohledem na jeho materiál doporučil nosit jako komplet, samotné sako bych s jinými kalhotami nekombinoval. Jednořadé sako samozřejmě ano (chinos, džíny). Triko nebo košili bych zvolil bílou, případně košili se světle modrým, silnějším proužkem (tlumené barvy).

varianta 1.
po italsku

oblek:
SuitSupply

kapesníček:
The Tie Bar

košile: MTM

hodinky: Baume et Mercier

korálky: Lavaliere

boty: Meermin

Zde je opět dobré dodržet pravidlo: zvolím-li košili, mohu k tomuto volnočasovému obleku kombinovat jak mokasíny tak tenisky. V případě trika bych zůstal jen u tenisek.

varianta 2.
městsky

oblek:
SuitSupply

kapesníček:
The Tie Bar

triko: Topman

hodinky: Baume et Mercier

korálky: Lavaliere

tenisky: SuitSupply 

U třetí varianty jsem vybral lněné sako, které úžasně variabilní. V tomto případě jsem outfit doplnil chinos kalhotami se směsi lnu a bavlny. Namísto trika bychom mohli opět zvolit košili a to čistě bílou i s proužkem. Tento vzhled by klidně snesl i vázanku, v takovém případě však obujte namísto tenisek mokasíny.

varianta 3.
elegantně a uvolněně

sako a kalhoty:
SuitSupply

kapesníček:
The Tie Bar

triko: Topman

hodinky: Baume et Mercier

korálky: Lavaliere

tenisky: SuitSupply 

Poslední outfit je nejležérnější. V létě, kdy je nám nejpříjemněji jen v kalhotách a košili, je ideální nechat sako doma a vyměnit jej například za bomber, kdyby se náhodou ochladilo.

varianta 4.
uvolněně

bomber: COS

košile: MTM

hodinky: Baume et Mercier

kalhoty: Mango

tenisky: Adidas – Stan Smith (Queens)  

Co se doplňků týče, volíme nejlépe hnědé a takové, které budou působit dobře při formálních i volnočasových aktivitách.

doplňky:

taška: Carl Friedrik

parfém: Tom Ford (prodáva Douglas – Paladium)

hodinky: Baume et Mercier

kryt na iPhone s monogramem:
Carl Friedrik

korálky: Lavaliere

sluneční brýle: Rayban (prodává Easy Optic)

Tenisky: SuitSupply

Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu? Chcete vědět jaký střih a látku u obleku preferovat?

Potřebujete zapracovat na vašem stylu? Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!

Na závěr článku trocha inspirace:

Přeji vám krásný den, Robin

*MTM – Made-to-measure / měřenka (také nazýváno jako “na míru”)
vlasy a účes: Dalibor – Toni&Guy BarberShop