Je tu další style moves. Tentokrát na téma večer. Není večerní outfit jako večerní outfit, vždy záleží na příležitosti i konkrétní události. Proto si ukážeme několik variant přes klasický společenský black tie až po ležerní, uvolněný styl.

I když jsou v dnešní době pravidla pro návštěvu různých společenských událostí (v současné online době rozuměj – “eventů”) volnější, jsou tu stále příležitosti, které dodržení pravidel vašeho večerního vzhledu vyžadují nebo při nejmenším je slušností, tato pravidla dodržet. Nejčastěji na pozvánce stojí: dresscode: Black tie, pojem, který by nemělo být nutné vysvětlovat. Ačkoliv jej každoročně rozebírají ve všech pánských plátcích, nebývá dodržen, nebo spíše sklouzává k novodobému označení Creative Black tie (více níže).

Black tie to je smoking (jinak řečeno v Americe tuxedo a dinner jacket v Anglii), v černé nebo pulnoční modři (popříp. bílé) s černým motýlkem. Nejčastěji s klopami (lesklými) do špice a kalhotami s pruhem na boku. Důležitá je pak i správná volba košile, doplňků, ale také ponožek, nejlépe hedvábných (v tomto editorialu podklenky Bresciani). A také šerpa kolem pasu která, i když se zdá, že není vidět, pomáhá zakrýt prostor mezi spodní částí rozepnutého saka a kalhot, kde často vykukuje bílá košile.

black tie
varianta 1.

smoking/tuxedo:
SuitSupply

košile: MTM

motýlek: SuitSupply

hodinky: IWC (prodává Carollinum)

sada frakových a manžetových knoflíčků: Montblanc

hedvábné podkolenky: Bresciani

boty: Dune

V druhém příkladu je outfit obdobný, tedy opět smoking, jen jsme jej pozměnili předvázaným motýlkem (většího rozměru) a večerními mokasínami – loafers.

black tie
varianta 2.

smoking/tuxedo:
SuitSupply

košile: MTM

motýlek: Lanvin

hodinky: IWC (prodává Carollinum)

sada frakových a manžetových knoflíčků: Montblanc

hedvábné podkolenky: Bresciani

večerní mokasíny: Jimmy Choo 

Nyní však na pozvánkách naleznete nejčastěji  “creative black tie“. To nám dodržení pravidel do jisté míry zlehčuje. Nejsprávnější cestou je zvolit například klasický tmavý oblek namísto smokingu (navy, šedý, černý). Stejně tak bežnou formální košili nebo formální černou obuv. Mohli bychom však také namísto motýlku zvolit černou kravatu, případně tmavý, nejlépe černý svetr s límcem, rolák. Měl by však působit elegantně, být z bavlny a menší gramáže. V takovém případě pak ale volím mokasíny namísto klasických lakovaných oxfordek.

varianta 3.
kreativní

smoking/tuxedo:
SuitSupply

bavlněný rolák

hodinky: IWC (prodává Carollinum)

hedvábné podkolenky: Bresciani

večerní mokasíny: Jimmy Choo 


smoking/tuxedo:
SuitSupply

bavlněný rolák

hodinky: IWC (prodává Carollinum)

Přejděme k ještě odlehčenější variaňtě, v případě že dresscode není striktně vyžadován. Chcete-li však vypadat elegantně, zvolte klasickou kombinaci tmavý oblek (černý, navy, tmavě šedý) s bílou košilí. Kravatu nebo motýlek nechte doma a dopřejte si rozhalenku – jeden až dva knoflíky rozeplé. Outfit dobře doplní náramky nebo hodinky. Je třeba pamatovat, že v jednoduchosti je síla, takže není třeba překombinovávat. To platí při volbě kapesníčku a stejně tak náramků nebo hodinek, vše decentně … Zde je také ta správná chvíle i pro mokasíny (můžete je obout se skrytými ponožkami) nebo tenisky. Ale opět … s rozvahou. Skutečnost, že kombinace obleku a tenisek je trendy, neznamená, že se hodí pro všechny události a situace.

varianta 4.
elegantně a uvolněně

oblek slim-fit:
Dsquared2

košile button-down: MTM

náramky: Lavaliere

večerní mokasíny: Jimmy Choo 

Poslední varianta je ukázkou toho, že sako ze smokingu jde využít častěji i v méně formálních situacích. V kombinaci s obyčejným bílým trikem a slim džínami funguje skvěle. V případě volby trika s krátkým rukávem je dobré klást důraz na doplňky. Protože nemáme dlouhý rukáv, který by “vyčuhoval” z pod saka, potřebujeme doplňky, hodinky nebo korálky. Kombinace s mokasínami je namísto tenisek opět lepší. Spolu s trikem by v tomto případě outfit degradovaly.

varianta 4.
ležéřně

sako od smokingu:
SuitSupply

bavlněné triko

náramky: Lavaliere

slim-fit džíny: Lee

večerní mokasíny:
Jimmy Choo 

U večerního outfitu je opravdu dobré myslet na to, že méně je více. Na místo překombinování je lepší vybrat doplňky nebo prvky, které jsou nečím zajímavé. Například kvalitní sadu manžetových a frakových knoflíčků (v našem případe Montblanc (Praha 1, Pařížská 14)), hodinky (IWC, nabízí Carollinum) nebo zajímavé náramky (Lavaliere). Důležitým “doplňkem” je pro vás také dobře zvolený parfém (zde můj oblíbený od Ermenegildo Zegna).

doplňky:

sada frakových a manžetových knoflíčků: Montblanc (Pařížská 14, Praha)

hodinky: IWC (prodává Carollinum)

parfém:Ermenegildo Zegna.

vázací motýlek: SuitSupply

Boty: Dune

Potřebujete poradit s výběrem vašeho večerního outfitu? Dresscodem různých společenských událostí? Chcete si být jistí, že vám bude formální nebo společenský outfit opravdu sedět? Potřebujete pomoc při výběru a šití “na míru”? Potřebujete vylepšit svůj styl?

OZVĚTE SE MI!

Přeji vám krásný den, Robin

*MTM – Made-to-measure / měřenka (také nazýváno jako “na míru”)
asistent fotografie: Jana Savchenko / vlasy a účes: Dalibor – Toni&Guy BarberShop