První ze série článků pod názvem “style moves“ je tady! V každém z nich naleznete tipy, jaký outfit zvolit, jak věci zkombinovat a také upozornění na různá pravidla, která dodržet a která vypustit. Čeká vás rovněž i notná dávka inspirace. Podíváme se na pány, kteří vědí, jak pracovat se svým stylem a v tom co nosí, se i dobře cítí. Dnes se zaměříme na to, jak s několika dalšími prvky zkombinovat části obleku tak, abychom byli schopni vytvořit několik variant…

Základem je hnědý oblek s kostkou. Přesto, že hnědá není tak běžnou barvou, je překvapivě univerzální a snadno kombinovatelná. Pokud se již ve vašem šatníku nachází modrý oblek (klasická “business uniforma”), mohla by být hnědá další dobrou variantou. Obzvláště pak pro sezónu jako je podzim a zima. Hnědý oblek ale využijete bez problémů i na začátku jara.

Jestliže se chystáte na krátkou pracovní cestu nebo někam na víkend, mohly by vás následující outfity inspirovat. Ne vždy je nutné vymýšlet několik různých outfitů. K obleku stačí přidat pár věcí navíc a jejich pomocí vytvořit několik odlišných variant vhodných pro formální či neformální příležitost i pro volný čas.

Co stačí zabalit?
Základem je oblek, chinos kalhoty, dvě bílé košile, kravata, tři různé kapesníčky (jejich změna pomůže jednotlivé looky odlišit), bavlněný svetr, rolák, formální boty a tenisky.

varianta 1.
formální schůzka

3-dílný oblek:
MTM (látka: hnědá kostka, Loro Piana)

košile: MTM Shirtonomy

kravata: SuitSupply

náramky: Lavaliere

hodinky: Daniel Wellington

boty: Meermin

Vždy, když zvolím 3-dílný oblek, říkam si, že je na čase pořídit si další. Vesta umí podtrhnout váš celkový vzhled a přidat na eleganci. Z vlastní zkušenosti ale vím, že to s ní není zas tak jednoduché. Je to jedna z těch věcí, ve které se člověk musí cítit dobře, v opačném případě může celkovému vzhledu spíš ubrat. Pokud se ve vestě úplně necítíte, radši ji vynechejte.

varianta 2.
neformální schůzka

sako z 3-dílného obleku:
MTM (látka: hnědá kostka, Loro Piana)

košile: MTM Shirtonomy

náramky: Lavaliere

hodinky: Daniel Wellington

kalhoty chinos: Mango

boty: Meermin

Uvolněný neformální look, v němž můžete vyrazit prakticky kamkoliv, včetně pracovní schůzky (pokud to situace dovolí). Sako, bílá košile a chinos, má nejobvyklejší kombinace (chinos střídám podle potřeby a nálady s oblekovými kalhotami v tmavě modré). V poslední době pak podle důležitosti schůzky a podle toho o jakou konkrétní příležitost se jedná, vybírám mezi formální obuví a teniskami. Občas je dobré celý vzhled ještě více uvolnit.

varianta 3.
za zábavou

sako a kalhoty z 3-dílného obleku:
MTM (látka: hnědá kostka, Loro Piana)

bavlněný svetr: Asos

hodinky: Daniel Wellington

tenisky: Adidas Stan Smith (queens.cz)

Nejvíce uvolněný look. Ukázka “nedbalé elegance”. Dodržuji pravidlo: k triku nebo svetru (bez košile) – tenisky. Pokud nejste typ, který občas nosí tenisky, zpátky ke košili. Bavlněný svetr rád vyměním za polo. Pokud nemám překládané kalhoty s vysokým pasem, držím se opět pravidla – triko a tenisky, kapesníček nepotřebujete.

varianta 4.
neformální schůzka

sako z 3-dílného obleku:
MTM (látka: hnědá kostka, Loro Piana)

vlněný rolák: Asos

kapesníček: Shibumi

náramky: Lavaliere

hodinky: Daniel Wellington

kalhoty chinos: Mango

tenisky: Adidas Stan Smith (queens.cz)

Sofistikovaný look. Mám rád roláky a jejich univerzálnost. Líbí se mi i to, že v takovém outfitu můžete vyběhnout jak za dne, tak i večer a stále budete vypadat elegantně a patřičně.

Několik poznámek na konec:
Důležitou roli hrají, ač se to nemusí zdát, právě kapesníčky, jejich vzor pro jednotlivé styly a také to, jak jsou poskládané. Pokud nejste fanouškem tenisek, kombinace s rolákem funguje dobře rovněž s oxfordkami. Bavlněný svetr klidně zaměňte za další košili (např. button down).

Potřebujete vylepšit svůj styl? Propojit profesní a volnočasový šatník? Nebo by se vám hodila pomoc ohledně konkrétní události či profesní situace? Potřebujete pomoc při výběru a šití “na míru”? Chcete si být jistí, že vám bude formální outfit opravdu sedět?

OZVĚTE SE MI!

Přeji vám krásný den, Robin

*MTM – Made-to-measure / měřenka (také nazýváno jako “na míru”)
asistent fotografie: Jana Savchenko / vlasy: Dalibor – Toni&Guy BarberShop