Jak odlehčit formální styl při volnočasových aktivitách? Již několik sezón jsou oblíbenou volbou bílé tenisky. Při správné kombinaci odlehčí vážnost formálního stylu nebo skvěle doplní ten ležérní. Nejčastěji to jsou Adidas Stan Smith, Common Projects a jim podobné. V případě, že se vám kombinace bílých tenisek okoukala a pro nadcházející sezónu jara a léta byste ocenili změnu, je zde několik tipů na barevné variace. Podrážka zůstává bílá, celobarevné tenisky (hlavně ty tmavé) nepůsobí už tak elegantně. Výjimkou by snad jen mohly být světlé, pastelové tenisky např. Common Projects.

S čím a jak je barevně zkombinovat? Tak jako u formální obuvi, hnědé tenisky se hodí k modré, béžové (i tmavě hnědé), šedé, bílé. Zelené si budou rozumět s béžovou, tmavě modrou (a samozřejmě černou). Modré pak noste s béžovou, tmavě modrou nebo světle šedou.

Je na vás, zda-li zvolíte oblek (dbejte však na to, aby působil co nejvíc volnočasově – je zapotřebí dodržet pár zásad) s košilí nebo trikem, případně chinos kalhoty / modré džíny se sakem jiné barvy či vzoru nebo lehčí bomber a to opět s trikem nebo košili. Základní kombinací je košile a triko bílé barvy.

Common Project (k dostání např. na Mr.Porter) – 11 450 Kč

Suitsupply – 3 450 Kč

Reiss – 5 200 Kč

Saint Laurent (k dostání např. na Mr.Porter) – 10 530 Kč

Mango – 1 299 Kč

Nike (k dostání např. na Queens.cz) – 3 290 Kč

COS– 2 375 Kč

Adidas Stan Smith (napříkad na Topman)  – 1 733 Kč

Jaká jsou pravidla, která byste měli při kombinaci tenisek a obleku dodržet? Jak tenisky kombinovat s jinými prvky outfitu? Jak propojit volnočasový casual styl s formálním? A při jakých příležitostech si můžete tenisky dovolit vzít?

I to můžeme probrat na schůzce v rámci využití služeb #styleclubu.

OZVĚTE SE MI!