Než abychom se podívali na hodinky, kolik je hodin, saháme do kapsy pro chytré telefony. Za účelem zvýšení naší efektivity a produktivity jsme začali klasické hodinky vyměňovat za smartwatch, které ale krom technických a informačních možností neplní žádnou další funkci.

Nechci tvrdit, že je to špatně. Věřím, že třeba sportovcům mohou smartwatch v mnohém pomoci. U manažerů a byznysmanů je to však na pováženou. Ať chceme nebo ne, klasické hodinky dnes slouží spíš jako doplněk. Často pro nás mají nějakou zvláštní hodnotu, a to nejen finanční. Hodinky bývají vhodný dárkem, nesou s sebou vzpomínky a nebo si je kupujeme kvůli specifickým vlastnostem a komplikacím. Hodinkami, které nosíme, můžeme také vyjádřit loajalitu vůči vybrané značce a její historii.

Ne však každý si ale může dovolit investovat do hodinek od značek jako Rolex, Panerai, Vacheron Constantin, Jaeger Le-Coultre,  Patek Philippe a dalších. To ale neznamená, že nelze najít hezké a zajímavé hodinky, které jsou dostupnější.

Pod pojmem dostupnější hodinky nás v dnešní éře sociálních sítí dost možná napadnou hodinky značky Daniel Wellington. Jejich výrobci se podařilo využít potenciálu sociálních sítí a hodinky s iniciálami DW se objevily a stále objevují naprosto všude. Ano, převážně díky blogerům a influencerům. Podobně je tomu například i se značkou Paul Hewitt. Nabízí se ale otázka, zda je tento typ hodinek dobře kombinovatelný? Často mohou působit spíš lacině a negativně tak ovlivnit celkový dojem outfitu. Ukázkovým příklad je fotka na konci článku. Navíc existuje celkem vysoká pravděpodobnost, že při návštěvě kavárny, která je ještě ke všemu “insta-friendly”, uvidíte “své hodinky” hned na několika zápěstích.

Podívejme se tedy na několik zajímavých typů:

Pokud máte v oblibě Rolexky a jim podobné, mohly by vás zaujmou tyto varianty:

Seiko SNZF15K1 – Invicta Pro Diver 9204 – Orient RA-EL0002L

Pokud stále zůstaneme u kovu,mohly by to být třeba i tyto:

Seiko SGEH61P1 – Seiko SGG711 – Bulova 43mm Marine Star Chronograph – Citizen AW1240-57L

A do poslední čtveřice jsem vybral tyto:

Citizen Eco-Drive AU1043-00E – TIMEX Mr.Porter – Hawker Hurricane Chronograph
Tissot Everytime Swissmatic


Na závěr mám pro vás opět ukázku nezdařilé kombinace:

Co je špatně?

  • Na tomto příkladu můžeme krásně vidět, jak hodinky negativně ovlivňují celý outfit.
  • Spíše si je dovedu představit v kombinaci s kostkovanou košilí a chinos (tak trochu “hipster” styl).
  • K tomuto outfitu by se rozhodně více hodily hodinky s tmavším řemínkem a především decentnějším a menším ciferníkem.

Jak lépe?

Sako, kalhoty, tenisky a ko3ile – Suitsupply / Hodinky: Seiko, Tissot a Certina

Pozn.: Nebojte se vzít decentnější celokovové hodinky k obleku, například modrému nebo šedému. Skvěle jdou k volnočasovému stylu, ke svetru, mikině, ale i ke kožené bundě… Vždy se zkuste zamyslet nad tím, jestli se vaše hodinky hodí k outfitu, který si chcete právě vzít. A pokud si nejste jisti, nechte je raději doma. K černé kožené bundě se hnědý řemínek hodit nebude (viz. můj článek o křiváku). Stejně tak se nebudou k béžovému svršku hodit hodinky stříbrné, celokovové s bílým nebo modrým ciferníkem. Přemýšlejte nad hodinkami opravdu jako nad doplňkem. A i když jste si pořídili ty dražší, a chtěli byste je ukázat, nemusí to být přece za každou cenu a každý den…


Potřebujete zapracovat na vašem stylu?
Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu?
Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!