Tak trochu magazín?

Trvalo to déle, než jsem čekal, ale jsem konečně zpět … na webu. Nechci toto prostředí nazývat blogem, je to spíše textový doplněk k sociálním sítím, které využívám a upřednostňuji. Nejsem pravý ani levý gentleman, nejsme ani dva, natož gentlemani, nejsem mužem z česka (nebo v česku?), stejně tak ani PánskýStyl na české doméně, žádný plátek ProMuže, ani DomemPánů. Ani nechci být. Jsem stále ten Robin Bery, který nerad plave v tom našem rybníčku a rád se ozve a řekne svůj názor. Od dob, kdy jsem s tím vším začal, se hodně změnilo. V mých preferencích, v pohledech na věc, v životě. Stárnu? Stárnem … a díky za to.

Módní konzultant, krejčí?

Společností s měřenkou (“na míru”, nebo-li made-to-measure) tu neustále přibývá jak kaváren v Brně a oblíbeným se stalo slovní spojení “módní konzultant”. Když už se nejedná o něj, sekundují mu samozvaní krejčí, nejlépe s přívlastkem “s letitou zkušeností”. Jen je na škodu, že ho používají ti, co by díky absenci zkušeností a znalostí neměli. A také to, že ti, co tyto služby využívají, nedostanou adekvatní služby a rady, které by dostat měli. Naštěstí se zdá, že tento trend pomalu, ale jistě upadá. Trh se snad pročistí a třeba i brzo potkáme pár těch, kterým jejich věci na míru opravdu sedí… Posun a vývoj tu však je a to je věc, která mě opravdu těší.

A tak závěrem: Co se tu objeví a co vás tu čeká? V plánu je pár projektů, ke kterým se mimo vizuálního výstupu hodí také text. Kdo sleduje můj osobní facebokový profil, ví, že sdílím velké množství různé hudby, takže je pravděpodobné, že i to se zde objeví, ale v ucelené formě. Občas nějaká ta úvaha, poznámka a stejně tak i report. Uvidíte/uvidíme…

Pěkné podzimní dny,
Robin