Ve zkratce! 43. týden / 2018

Dnes začneme uměním. Před několika dny zveřejnil umělec Banksy video, kde odhaluje, jak se skartování jeho díla nevydařilo podle plánu. Ano, řeč je o aukci v Sotheby, kde bylo jedno z  jeho děl vydraženo za 1,4 milionů dolarů. To se hned po ukončení aukce začalo samo skartovat. Nedošlo ale k úplnému znehodnocení a skartaci, jak bylo původně zamýšleno. Banksy svůj obraz nezničil, ale dotvořil. Tím paradoxně ještě nabyl na ceně. Balloon Girl (nyní už Love is in the bin)  se stal prvním dílem, které vzniklo v průběhu samotné aukce (Článek zde a zde) … Ach jo! #WhatAShame… Na video se podívejte zde. A pokud jste ještě neviděli dokument o tomto street artovém umělci, doporučuji.

U umění a street artu ještě zůstaneme. Řeč bude ale o Jeanu-Michel Basquiatovi. Přesněji, o aktuální kolekci japonské oděvní značky Comme des Garçons, která zvolila pro potisk několika kusů jeho práce. Před třiceti lety byl dokonce sám Basquiat modelem na jedné z jejich přehlídek (viz zde). Tyto kousky můžete zakoupit například na serveru Fartfetch. Cenově dostupnější by pro vás mohla být speciální kolekce od Uniqlo, která kromě spoluprací s jinými zajímavými umělci, nabízí i několik potisků od Jean-Michel Basquiata. #Samo, #Samo

Kolik obdržel Daniel Craig za znovuobsazení role Jamese Bonda, už víme (čtěte zde). Dvacáté páté pokračování bude nakonec režírovat Cary Fukanaga. Kdo ale bude tím dalším Jamesem Bondem? Producentka Barbara Brocolli vyvrátila v interview pro The Guardian spekulace o tom, že by nástupcem agenta 007 mohla být žena (více zde). V úvahu připadá skotský herec Richard Madden, známý například ze seriálu “Game of Thrones” jako Robb Stark (více zde).  A jaké hodinky nosí James Bond? O to jsem psal zde. #BondJamesBond

V kinech právě běží film První člověk (First Man), životopisné drama Neila Armostronga. Legendárního astronauta a hlavní roli ve filmu ztvárnil Ryan Gosling. I když se mi film zdál v několika sekvencích zdlouhavý, režisér Damien Chazelle zpracoval toto téma velmi dobře. Skvěle ukázal, jak jsou cesty do vesmíru náročné nejen pro samotného astronauta, ale také pro jeho okolí. Nečekejte film plný efektů, ale vyrovnané a působivé drama, v němž se Gosling zhostil své úlohy velmi dobře, přestože se mi do filmu z počátku nehodil. #AlwaysWellDressedRyan. A mimochodem, jaké hodinky měl Neil Armostrong? Omegy… A vyvezl je do vesmíru? Přečtěte si v tomto článku.

Značka Levi’s představila limitovanou kolekci ve spolupráci s umělcem Justinem Timberlakem. Má nabídnout nový, svěží pohled na nadčasové kousky tvořící stálé portfolio Levi’su. Více si přečtěte v tomto článku.

 

Počasí se zdá být konečně podzimní a tak se nechte nakonec inspirovat výběrem mých oblíbených svetrů aktuální sezony.Potřebujete zapracovat na vašem stylu?
Potřebujete poradit s výběrem vašeho outfitu?
Nevíte, zda-li volit konfekci, měřenku nebo bespoke?

OZVĚTE SE MI!